نحوه ایجاد اپل آیدی

شرکت اپل از بزرگ‌ترین شرکت‌های عرضه کننده تلفن‌های هوشمند است که کاربران به منظور استفاده از محصولات این شرکت باید از شناسه کاربری، به نام اپل آیدی Apple ID استفاده کنند. ساخت اپل آیدی اولین پیش نیاز برای بهره‌مندی از استور غنی و اپلیکیشن‌های بی‌نظیر اکوسیستم IOS است. روند ایجاد و ساخت اپل آیدی نسبت به روندی که برای ساخت آیدی در مایکروسافت و گوگل وجود دارد، پیچیده‌تر خواهد بود و در عین حال از امنیت بالاتری برخوردار است.
در ادامه به صورت کامل و قدم به قدم مراحل ساخت اپل آیدی را شرح خواهیم داد تا با توجه به آن بتوانید به آسانی نسبت به ایجاد این آیدی اقدام کنید.

مراحل ایجاد اپل آیدی برای آیفون، آی‌پد و آیپاد

امکان ساخت اپل آیدی در طی ماه‌های اخیر و پس از تغییراتی که در ساختار شرکت اپل شد، سهولت بیشتری پیدا کرد و به منظور ساخت این آیدی نیازی به استفاده از نرم افزار آیتونز نیست و می‌توان با ارجاع به صفحه رسمی اپل آیدی به راحتی و حتی با استفاده گوشی نسبت به ساخت اپل آیدی اقدام کرد. نکته قابل توجه برای ساخت اپل آیدی آن است که به منظور ساخت آن نیازی به استفاده از VPN نیست و در صورت وجود باید آن را غیر فعال کرد.

مرحله اول:

وارد صفحه appleid.apple.com شوید و روی گزینه ̣Create Your Apple ID کلیک کنید.

مرحله دوم:

در مرحله دوم باید اطلاعات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور (ایالات متحده) را انتخاب کنید. سپس باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید که از آن به عنوان اپل آیدی شما استفاده می‌شود. پس از آن باید رمز (پسورد) برای خود انتخاب کنید که باید ترکیبی از حداقل 8 حرف بزرگ، کوچک و اعداد باشد. پس از آن سوال‌های امنیتی از شما پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها پاسخ دهید. در قسمت آخر این صفحه سه گزینه وجود دارد که باید تیک‌های آن‌ها را بردارید. سپس باید کد امینی موجود را در کادر مورد نظر وارد کنید و در آخر روی گزینه Continue کلیک کنید.

مرحله سوم:

در مرحله سوم اپل کد 6 رقمی به ایمیل شما که در مرحله قبل آن را در کادر مورد نظر وارد کردید، ارسال خواهد کرد که باید این کد را در صفحه جدیدی که پیش رویتان قرار دارد، وارد کنید و در آخر روی گزینه Continue کلیک کنید.

مرحله چهارم:

در این مرحله صفحه‌ای پیش رو شما خواهد بود که اطلاعات کلی اپل آیدی شما است. در این صفحه در قسمت Payment & Shipping شما باید گزینه Edit را انتخاب کنید. سپس باید اطلاعات پرداخت آدرس خود را وارد کنید.
که در قسمت اول کشور باید حتما ایالات متحده آمریکا United States انتخاب شده باشد. در قسمت PAYMENT METHOD باید گزینه None را انتخاب کنید. سپس در کادر بعدی باید نام و نام خانوادگی خود و آدرسی در کشور آمریکا را وارد کنید که بدین منظور با جستجو ساده در گوگل می‌توانید از آدرس دانشگاه‌های قرار گرفته در آمریکا استفاده کنید. 
با طی کردن تمامی این مراحل اپل آیدی شما ساخته می‌شود و می‌توانید با وارد کردن آن در دستگاه مورد نظر از تمامی خدمات و امکاناتی که شرکت اپل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، بهره‌مند شوید. نکته مهم در هنگام ساخت اپل آیدی آن است که شما باید با دقت بالایی تمامی قسمت‌ها را پر کنید تا در هنگام استفاده از اپل آیدی دچار مشکل نشوید.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر