چگونه بفهمیم گوشی آیفون ساخت کجاست؟

هر گوشی هوشمندی باید چند شماره سریال و یک کد مجزا داشته باشد که مشخص کننده ی ویژگی های گوشی هستند. برای مثال کد IMEI محصولات آیفون که شناسه ی آنها است، برای هر یک از این محصولات منحصر به فرد می باشد و به عنوان راهی برای چک کردن کشور مبدأ آن محصول شناخته می شود.

علاوه بر شماره سریال یا IMEI محصولات اپل، راه دیگری برای یافتن کشور سازنده ی آن وجود دارد که با یک کد خاص (کد کشور) معلوم می شود.

چگونه کشور سازنده ی محصولات آیفون را از روی جعبه ی آنها تشخیص دهیم؟

یکی از راه های فهمیدن کشور مبدأ و سازنده ی گوشی یا آیپد آیفون، استفاده از جعبه ی آن است. در واقع شما بدون روشن کردن گوشی یا آیپد خود می توانید کشور سازنده ی آن را تشخیص دهید که این روش بسیار مناسب است. برای این کار کافیست جعبه ی محصول را چک کنید که در پشت آن لیستی از مشخصات محصول نوشته شده است. برای مثال به شکل زیر دقت فرمایید:

همان گونه که در شکل می بینید، یک کد چند رقمی پشت جعبه نوشته شده که همان مدل آن می باشد. دو حرف LL که در شکل مشخص شده همان کد کشور سازنده ی آن است. با بررسی این کد در جدول بالا می فهمیم که این محصول در کشور آمریکا (کالیفرنیا) ساخته شده است. این مشخصات در تصویر زیر نیز نشان داده شده است. همان گونه که می بینید در مشخصات محصول نوشته شده که در چین مونتاژ شده است و وجود حرف A پس از کد نیز بیانگر همین موضوع است. بسیاری از مردم فکر می کنند کشور سازنده ی این محصول چین است که این قضیه اشتباه است و این محصول فقط مونتاژ چین است. ضمنا کد قبل از LL نیز مشخص کننده ی نوع محصول است که در شکل مشخص است. 

بنابراین قبل از خرید محصولات اپل، جعبه ی آنها را بررسی کنید و کشور سازنده ی آن را از روی کد پشت جعبه تشخیص دهید.

تشخیص کشور سازنده ی محصولات آیفون از طریق منوی تنظیمات آنها

اگر کنجکاو هستید کشور سازنده ی گوشی یا آیپد آیفون خود را بدانید کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

1-وارد منوی تنظیمات شوید.

2- به قسمت General بروید.

3- گزینه ی About را بزنید.

4- صفحه را پایین بیاورید و ردیف مربوط به مدل (Model) را ببینید (مانند شکل زیر)

یک یا دو حرف قبل از A / مشخص کننده ی کد کشور سازنده ی دستگاه شما است. با تطابق این کد با جدول اشاره شده می توانید کشور سازنده ی محصول خود را بفهمید.
اگر کد دستگاه شما با هیچ کدام از کشورها تطابق نداشت، به احتمال زیاد دستگاه شما یک محصول HDC یا کپی شده از مدل اصلی آن می باشد.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر