نگهداری صحیح از لپ تاپ

.

.

.

.

اگر شما جزو افرادی هستید که تازه لپ تاپ خریداری کرده ایدو می خواهید از لپ تاپ خود نگهداری کنید اما روش صحیح آن را نمی دانید، با ادامه مقاله همراه ما باشید.

 لپ تاپ ها بسیار ظریف و حساس می باشند به طوریکه اگر از آن ها به درستی مراقبت نکنید ، مدت زمان زیادی عمر نخواهند کرد.

در ادامه برخی توصیه های نرم افزاری و سخت افزاری را مرور می کنیم:

از جایی که لپ تاپ خود را گذاشته اید مطمئن شویدکه مستحکم باشد.از وارد آوردن ضربه ، تکان های شدید و افتادن دستگاه جلوگیری کنید زیرا باعث بروز خسارت های جبران ناپذبر به هارد دیسک و LCD  می شود. لپ تاپ را بر روی سطوح پرزدار و محیط پر از گرد وخاک قرار ندهید.دستگاه را دور از حرارت مستقیم و یا تابش مستقیم نور خورشید نگه دارید.

ریختن آب روی لپ تاپ

از قرار دادن لیوان آب ، چای،قهوه و.. در کنار لپ تاپ جلوگیری کنید. لحظه ای غفلت می تواند باعث ریختن مایعات و نفوذ آن به داخل دستگاه و حتی سوختن مادربرد و آسیب به کیبورد شود.

 

در صورت ریختن مایعات روی لپ تاپ سریعا این آموزش را مطالعه کنید.

 

_مداد یا خودکار و حتی کاغذ را بر روی کیبورد لپ تاپ نگذارید که هنگام بستن درب لپ تاپ باعث صدمه دیدن صفحه نمایش می شود.

_درب درایو بسیار حساس و آسیب پذیرمی باشد. با ملایمت درب آن را باز و بسته کنید. سی دی یا دی وی دی را داخل درایو نوری باقی نگذارید و پس از استفاده آن را خارج کنید. درایو نوری یکی حساس ترین قطعات لپ تاپ می باشد و به راحتی خراب می شود. بهتر است اگر از یک CD و یا DVD به طور مکرر استفاده می کنید ، اطلاعات آن را بر روی هارد خود ذخیره کنید و کمتر از درایو دستگاه استفاده کنید.

_زمانیکه می خواهید لپ تاپ خود را بیرون ببرید از کیف و یا کوله استفاده کنید. دستگاه را هرگز روشن در کیف قرار ندهید.

_اجازه ندهید که شارژ باتری دستگاه از 10درصد کم تر شود. قبل از رسیدن به این مرحله آن را به برق وصل کنید.

تمیز کردن لپ تاپ

جهت تمیز کردن صفحه نمایش ، از مایعات مخصوص و یا دستمال مرطوب بدون پرز استفاده و با دستمال تمیز و خشک دیگر آن را خشک کنید.

 

نرم افزارها را متناسب با قدرت سخت افزار لپ تاپ نصب کنید تا فشار به دستگاه و قطعات سخت افزاری وارد نشود. درایورهای قطعات باید به روز باشد و از نرم افزارهای مرتب سازی فضای دیسک نیز بهره ببرید.

 

منبع : سپند رایانه

 


نظرات کاربران
ارسال نظر