فراخوان اچ پی برای لپ تاپ های جدید؛ احتمال آتش گرفتن باتری و سوختگی کاربران HP

اچ پی در روز 14 دی ماه این مسئله را اعلام کرده. به گفته مسئولان این شرکت لپ تاپ های اچ پی پرو بوک 64x، اچ پی X360 310 G2، اچ پی Envy m6 و برخی مدل های دیگر از این مشکل رنج می برند. بر اساس اعلام کمپانی یاد شده این فراخوان شامل دستگاه هایی می شود که از دسامبر 2015 (آذر تا دی ماه سال 1394) تا دسامبر  2017 (آذر تا دی ماه سال 1396) در سراسر جهان به فروش رفته اند.

مشکل یاد شده همچنین شامل حال باتری لپ تاپ های اچ پی می شود که به طور جداگانه و به عنوان لوازم جانبی به فروش رسیده اند. به گفته اچ پی:

«[باتری ها] پتانسیل افزایش دمای بیش از حد در استفاده را دارند. در برخی موارد این افزایش دما می تواند موجب ناپایداری باتری و آتش گرفتن آن شود. اچ پی همچنین هشدار می دهد که این باتری ها ممکن است خطر سوختگی کاربران را به همراه داشته باشند».

اچ پی اشاره ای به این موضوع که چه تعداد دستگاه از این مشکلات رنج می برند، نکرده، ولی کمیسیون امنیت محصولات مصرف کنندگان آمریکا (CPSC) در بیانیه خود اعلام نموده که در حدود 50 هزار دستگاه فروخته شده در آمریکا دارای این نقص هستند. همچنین 2600 مورد دیگر نیز در کانادا با مشکل یاد شده وجود دارند.

بررسی های این کمیسیون 8 گزارش مشکلات مرتبط با باتری از جمله افزایش دمای بیش از حد، ذوب شدن یا شارژ را شناسایی شده که حتی در یک مورد یکی از کاربران به دلیل این مشکل دچار سوختگی درجه 1 شده و سه شخص دیگر نیز خساراتی به میزان 4500 دلار دیده اند.

در صورتی که شما نیز یکی از لپ تاپ های جدید اچ پی را خریده اید و قصد دارید از امنیت باتری آن اطمینان یابید، می توانید به صفحه ویژه پشتیبانی که توسط این کمپانی ایجاد شده مراجعه کنید و با دانلود نرم افزار ویژه و نصب آن، از وضعیت باتری دستگاه خود مطلع شوید. اچ پی به رایگان باتری های دارای نقص را تعویض می کند؛ البته بعید به نظر می رسد که تعویض باتری در کشورمان به راحتی امکان پذیر باشد.

منبع : دیجیاتو

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر